• CÍM:

2021.02.17

Feltöltő:
Tóth Norbert

Testvériskolánkkal való együttműködés- közös pályázat:

„Te sem vagy más”

A zentai  Petőfi  Sándor Általános Iskola (volt Emlékiskola) és a hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola közös programban vett részt 2018 tavasza és 2019 ősze között. A program a „Te sem vagy más” elnevezést kapta. A célja, hogy a testvériskola diákjai és pedagógusai  megismerjék egymást. Főként olyan tanulók kerültek a listára, akik számára ez a program nagy lehetőség volt az anyaország alaposabb megismerése. Fontos szempont volt, hogy egymás kulturális, társadalmi és földrajzi környezetével  megismerkedjenek. Ez persze csak úgy lehetséges, ha abban a környezetben, azokkal a gyerekekkel töltünk időt. A közel két év alatt hat találkozón vett részt iskolánk közel negyven tanulója és néhány tanára. Az ismerkedés Zentán kezdődött, majd a mi tanulóink mentek az anyaországba. A program részét képezte egy közös nyári tábor a Balatonnál, ahol számtalan élménnyel gazdagodtak amellett, hogy barátokra is szert tettek.  Az egészséges életmódra nevelés, a közösségformálás volt a célja a gyulai találkozónak, mely a Parkerdő Erdei Iskola területén került megrendezésre. Azt hiszem a legnagyobb élményt az éjszakai erdei séta hagyta a gyerekekben. Szintén a kapcsolatépítés volt a fontos a Mórahalmon megtartott találkozónál is. Ott szintén egy erdei iskola volt a helyszín. Több alkalommal pedig Hódmezővásárhelyen volt a kis csapat, ahol részt vehetett az iskolai munkában, kulturális programokon valamint barátkozhattak is.

Összefoglalva elmondható, hogy a két év alatt sok gyerkőc jutott el az anyaországba, közülük többen voltak olyanok, akiknek ez hatalmas lehetőség volt.   Megismerhették a Balaton környékét, Gyulát, Mórahalmot valamint Hódmezővásárhely városát. Barátságok alakultak, melyek a mai napig működnek, köszönve az internetnek, a közösségi oldalaknak.   Meg kell ragadni minden lehetőséget, amellyel többek lehetünk, közelebb kerülhetünk az anyaországi magyarokhoz. Fontos ápolni a kapcsolatokat. Erre pedig lehetőséget ad a testvériskolai vagy testvérvárosi barátság.